استاد تمام و مدیر گروه ریاضی کاربردی واحد علوم و تحقیقات از سوی سایت تامسون رویترز، جزء یک درصد دانشمندان برتر جهان در همه رشته‌ها قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، سایت «تامسون رویترز» یکی از معتبرتری مراجع علمی برای ارزیابی محققان و مجلات تحقیقاتی بین‌المللی است که هرساله لیستی از برترین دانشمندان جهان را پس از ارزیابی‌های علمی و تحقیقاتی منتشر می‌کند.

دکتر توفیق الهویرنلو به دلیل بیشترین ارجاعیات به بیشترین تعداد مقالات و همچنین فاکتورهای اختصاصی مربوط به مجلات علمی از سوی سایت تامسون رویترز به عنوان یک درصد دانشمندان برتر جهان معرفی شد.

الهویرنلو در این باره گفت: «در این ارزیابی صورت گرفته از سوی سایت تامسون رویترز از بین همه محققان جهان در همه رشته‌ها جزو یک درصد از آنها قرار گرفته‌ام. بر اساس پردازش‌های مختلفی که انجام شده از کشور ایران ٢٠٧ نفر در زمره دانشمندان یک درصد برتر دنیا قرار گرفته‌اند.»

مدیر گروه ریاضی کاربردی واحد علوم و تحقیقات ادامه داد: «توزیع دانشمندان در رشته‌های مختلف یکسان نیست و سهم حوزه ریاضیات پنج درصد از دانشمندان است که اینجانب از دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه ریاضیات تنها منتخب بودم.»

الهویرنلو داری بیش از ١٨٠ مقاله چاپ شده در مجلات بین‌المللی و مؤلف ٩ کتاب برای مقاطع ارشد و دکتری است. وی از سال ٢٠١٢ در زمینه کاری معادلات دیفرانسیل فازی از نظر پایگاه اطلاعاتی SCOPUS داری رتبه اول جهان هستند.

وی در حال حاضر سردبیر سه مجله بین‌المللی معتبر بوده و عضو هیات تحریره بیش از ١٠ مجله بین‌الملی ISI است.