پروفسور علی نیک نژاد مدرک دکترای مهندسی برق خود را از دانشگاه کالیفرنیا، برکلی در سال ۲۰۰۰ دریافت کرد. جایی که او در حال حاضر استاد و مدیر دانشکده مرکز تحقیقات وایرلس (BWRC) است. پروفسور نیک نژاد عضوIEEE، در سال ۲۰۱۲ جایزه ASEE، فردریک اِمون ترمان را برای کتابش در مورد الکترومغناطیس و مدار های مجتمع  RF، را دریافت کرد.

او دریافت کننده مشترک جایزه جک کیبلی در کنفرانس بین المللی مدارهای حالت جامد (ISSCC) در سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۳  برای مقالات دانشجویی برجسته و دریافت کننده مشترک برای دستور العمل های برجسته فناوری در ۲۰۰۴  ISSCC، برای همکاری در حال توسعه برای مدل سازی دستگاه های با فرکانس تا ۶۵ گیگاهرتز است.

علی نیک نژاد بنیان گذار Hmicro، و مخترع فناوری (TM)REACH است ، که توانایی ارائه راحل های بی سیم قوی به صنعت مراقبت های بهداشتی را دارد.

حوزه اصلی تحقیقات ایشان در زمینه ارتباطات بی سیم و سنسورهای بیومدیکال و تصویر برداری قرار دارد. تحقیقات او بیشتر در زمینه های آنالوگ، آر اف، سیگنال های مختلط، مدارهای میلیمتری، فیزیک دستگاه و مدل سازی جمع و جور و تکنیک های عددی در الکترومغناطیس متمرکز شده است.

 

لینک به صفحه اصلی استاد علی نیک نژاد